Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Můj boj s okupanty a cizáckými hordami

19. 06. 2017 8:54:50
Byla jsem napadena! Můj dosud bezpečný domov je v ohrožení! Dosud jsem si o sobě myslela, že jsem stvořena pouze pro život v míru. Ne! Stala se ze mě válečnice

Už několik let svádím krutý a nelítostný boj vně našeho baráčku. Na zahradě. Od jara do podzimu čelím zástupům strašlivých nájezdníků, co mi ztrpčují život, jak jen můžou.

Sedím si takhle k večeru na zahradě, kochám se a hle! Můj zjihlý zrak zaostří a spatří na bezchybném trávníku vetřelce. A tam! A tam! A kousek dál a všude jsou ti odporní cizinci, co se k nám dostali před pár lety a okupují veškeré české a moravské zahrádky. Ano, je to plzák portugalský, prakticky nezničitelný nepřítel nás zahrádkářů.

Za ta léta jsem vyzkoušela všechno. Marně. Prostě plzák je a bude, zdá se, na furt součástí mé nebohé zahrádky a já s ním budu svádět boj, co živa budu.

Moje jistota, že takový cizí element nepřekročí práh našeho domu, vzala minulý týden zasvé. Ano, vážení a milí, můj dosud bezpečný domov se stal cílem a domovem nezvaných hostů, snad ještě odpornějších než jsou ti zatracení Portugalci.

Portugalští nájezdníci zůstávají před mým prahem a nelezou mi až do postele. Mám jistotu, že jakmile skončí léto, zmizí a vypaří se neznámo kam a já mám od nich pokoj do příštího jara.

Ne tak ti cizáci, co okupují už týden můj dosud bezpečný domov. Nejdřív si vybrali naši ložnici. Nakvartýrovali se drze a zdá se, že nehodlají své nově zabrané území dobrovolně opustit. Nejdřív jsem si všimla jednoho; asi výzkumník. Zjistil, že je to tam dobrý, skoro jako na Řípu, tak dal echo kámošům a než jsem se nadála, byli všude.

Jen jednou jsem s nimi měla co do činění, a to je už dávno. Tehdy to byl boj nelítostný, leč krátký. Zjistila jsem, kde je jejich hlavní stan, a učinila jsem jejich nájezdům rázný konec.

Ovšem momentální situace je zcela jiná. Nemohla jsem zaboha přijít na to, odkud se ty malé potvory berou. Jejich hlavní stan byl v ložnici, to mi bylo jasné; ale kde? KDE?

Pro čtenářstvo, jež dosud nepochopilo, o jakých že cizácích tu hovořím, tak hovořím už dobré půlhodiny o molech. Ano. Náš dosud neposkvrněný domov byl napaden molími hordami neznámého původu.

Pátrala jsem jako Holmes, použila jsem všechny metody a nic. Až konečně po pár dnech jsem vypozorovala, že nejvíc těch potvor krouží na jednom místě. A na tom místě si hověla jedna z mnoha krabic pana Zajíce. On má totiž jednu vlastnost. Všechno se musí schovat, nic se nesmí vyhodit, jednou se to bude určitě hodit. Navíc máme pořád baráček ve fázi po rekonstrukční – rozuměj – nic není na svým místě, všechno je jinde než být má, všude jsou krabice, obsahující poklady Zajícovy. Neuvěřitelné poklady...

No a jak jsem tak pořád pátrala po líhni, všimla jsem si, že když vezmu krabici a zatřesu s ní, rázem mi kolem hlavy prosviští několik exemplářů. V krabici ovšem nebyl ani proviant pro případ nouze, ani oblečení pro případ zimy. Nalezla jsem v ní pouze několik neznámých předmětů na baterie, několik známých předmětů na baterie, různé nabíječky na mobily, co už dávno neexistují, a tak.

I popadla jsem milou krabici a vynesla na dvůr. Tam jsem ji počala zkoumat. A nevěřila jsem, přátelé, vlastním očím!

Vzala jsem jemné nástroje kuchyňské a jala se krabici operovat. Jako pan doktor Měšťák jsem postupovala a hle! Odhalila jsem molí líheň!

Krabice byla totiž z takové té vlnité lepenky. Co vlnka, to hnízdečko pro molí larvu...fuj!!! Mrkla jsem se na etiketu a vida! Španělsko! Rajčata ze Španělska a s nimi i molí farma!

Na zahradě máme Portugalce a v baráčku Španěly. Problém je ovšem v tom, že pan Zajíc má množství krabic větší než malé, množství přímo obrovské, a nejen ze Španělska! A nejen v ložnici! Taky na půdě a v obýváku a v předsíni a v pracovně a...ach jo...

Moli už mezitím zjistili, že v ložnici není tak bezpečno, jak si původně mysleli, a začali expandovat i jinam.

A já mám veliké dilema; mám zabíjet moly nebo zabít i pana Zajíce?

Autor: Zuzana Zajícová | pondělí 19.6.2017 8:54 | karma článku: 25.78 | přečteno: 1118x

Další články blogera

Zuzana Zajícová

Turecko - a ani jedny burkiny!

Tak jsme se ve zdraví z dovolené navrátit ráčili. To je taky na dovolené to nejdůležitější. Stejně jako vloni jsme si vybrali ku vzpruze tělesné i duševní Turecko, neb kam jinam k moři v říjnu!

16.10.2017 v 9:18 | Karma článku: 30.98 | Přečteno: 4361 | Diskuse

Zuzana Zajícová

Někdy je to pěkná šichta, ta dovolená

A někdy je to taky složitý se vůbec na dovolenou dostat. Jako letos my s panem Zajícem. Ono to vypadá jako nejlehčí úkol na světě, ale někdy se to všechno proti vám spikne.

2.10.2017 v 11:12 | Karma článku: 24.37 | Přečteno: 920 | Diskuse

Zuzana Zajícová

Trampoty jednoho režiséra, aneb Veselé historky ze života

Pokaždé, když k nám na grafiku zavítal Čárlí, měli jsme hned všichni lepší náladu. Čárlí se jmenuje Charialos neb je původně Řekem, ale nikdo mu jinak neřekne než Čárlí.

25.9.2017 v 9:11 | Karma článku: 19.63 | Přečteno: 555 | Diskuse

Zuzana Zajícová

Jsem podezřelá. Nemám hůl ani berle

Konečně jsem se dočkala! Konečně můžu vstávat později než posledních...no...hodně let! Nejlepší na vstávání samozřejmě byla moje kariéra malířky pozadí.

18.9.2017 v 9:05 | Karma článku: 28.29 | Přečteno: 2732 | Diskuse

Další články z rubriky Ostatní

Ladislava Šťastná

Jak to vnímám já: Jak nalejt stádu sliby do hlavy...

...tak jsem si o víkendu udělala čas, abych se podívala do obálky s kandidáty blížících se voleb. No, a jestli si někdo myslí, že se ze mě stala uvědomělá občanka, tak to ani omylem!

18.10.2017 v 20:20 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 0 | Diskuse

Klára Tůmová

Zmizení kocoura Olího

Přes všechno hlídání dveří se obavy staly realitou a jeden z plyšáků zmizel neznámo kde. Naštěstí pro Olíka i jeho lidi byl jeho pobyt v džungli pražských ulic časově omezen.

18.10.2017 v 18:38 | Karma článku: 7.45 | Přečteno: 123 | Diskuse

Stanislav Jahoda

Babiš není ani Trump, ani Orbán: hraje za sebe a je na straně EU a Sorose

Na iDnes vyšel článek o tom, že si Američané ohledně našich voleb kladou otázku, zda Babiš je český Trump a vydá se cestou Orbána. Babiš není ani jedno – není patriot a hraje pouze za sebe.

18.10.2017 v 15:00 | Karma článku: 27.86 | Přečteno: 515 |

Jan Pražák

Vašek aneb smutný konec jednoho domácího porodu

„Podruhý už mě do porodnice nikdo nedostane,“ svěřila se Stáňa své kamarádce Martě po potvrzení dalšího těhotenství. „Doma budu mít klid a vyhnu se těm problémům, který jsem měla po narození Lukáška.“

18.10.2017 v 14:27 | Karma článku: 26.71 | Přečteno: 1013 | Diskuse

David Gruber

Oslavy 120 let Matičního gymnázia Ostrava pohledem účastníka

Ano, pravda, je to text především pro současné a bývalé studenty tohoto ctihodného ústavu. Ale i jiní si mohou přijít na své; pokud si chtějí něco přečíst o užaslém Ladislavu Špačkovi nebo o Ivanu Lendlovi plném citů a emocí...

18.10.2017 v 13:49 | Karma článku: 8.55 | Přečteno: 223 | Diskuse
VIP
Počet článků 186 Celková karma 24.03 Průměrná čtenost 1058

Nejradši mám chleba se sádlem. A taky ráda píšu.

...že je Hodně mužských, málo chlapů (1. knížka), vím moc dobře. Jaké jsou Nezbytné pomůcky zralé ženy (2. knížka), taky vím, stejně tak vím, jak  umí být Drsný život zralé ženy (3. knížka), ale pořád ještě Tančím u tyče (4. knížka)...

 Najdete na iDNES.cz

mobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.